معرفی كتاب طنز «دزد مو وزوزی و انسان فرهیخته»

دزد مو وزوزی و انسان فرهیخته مجموعه داستان طنزی از نویسنده «كتاب‌فروش خیابان ادوارد براون»، محسن پوررمضانی است كه در مجموعه جهان تازه‌دم نشر چشمه به چاپ رسیده است.

1399/08/10
|
13:04

به گزارش طاقچه، در این كتاب دوازده داستان طنز می‌خوانید كه بعضی‌هاشان شما را می‌خندانند و بعضی‌هاشان هم ممكن است تلخ باشند. محسن پوررمضانی در این كتاب از همان مقدمه، با همه چیز شوخی می‌كند.

او در مقدمه كتابش نوشته است:

«تعارف و شرمِ شرقی را كنار بگذار. گولِ ظاهر و جلد خوش‌تیپش را نخور. حتی اگر از خانوادهٔ نوبل و پولیتزر و بوكر هم بود، فریبش را نخور و چشم‌بسته به‌اش اعتماد نكن. كتاب را باز كن. داستانی را كه می‌آید تا انتها بخوان. خوب مزه‌مزه‌اش كن. ببین زبانِ داستان خام نیست؟ شخصیت‌ها خوب پخته شده‌اند؟ شوخی‌هایش مزه دارد؟ اصلاً به دردِ حال‌وهوای این روزهایت می‌خورد؟ اگر داستان با ذائقه‌ات جور نبود كتاب را ببندد. با احتیاط بگذار سرجایش و برو سراغِ كتاب دیگر.»

پوررمضانی در این كتاب كاملا طرف خواننده‌اش را گرفته و از او می‌خواهد قبل از خریدن كتاب مقدمه‌اش را بخواند حتی اگر فروشنده گیر داد كه داری چكار می‌كنی و…

در انتهای مقدمه هم خودش را دبیر انجمن حمایت از حقوق خوانندگان در حال انقراض معرفی كرده است.

محسن پوررمضانی در این كتاب با عادت‌ها، روزمرگی‌ها، سرخوردگی‌ها ارتباطات میان آدم‌ها و بعضی از رسوم و بایدها و نبایدها شوخی‌های بامزه‌ای كرده‌ است. زبان كتاب هم بسیار گرم و دوست‌داشتنی است؛ پس بر خلاف حرف‌های محسن در مقدمه كتاب، ما به شما پیشنهاد می‌كنیم بی‌درنگ و بدون لحظه‌ای تردید این كتاب را بگیرید و از اول تا آخر بخوانید. قطعا از آن لذت خواهید برد.

اگر داستان طنز از نوع امروزی آن دوست دارید، خواندن كتاب دزد مو وزوزی و انسان فرهیخته را به شما پیشنهاد می‌كنیم.

دسترسی سریع