«كاكتوس» در رادیو گفت و گو گل كرد

رادیو گفت و گو با بهره گیری از فضای طنز در راستای رسالت خود برای افزایش ظرفیت نقد پذیری در جامعه، ایجاد امید و نشاط گام برداشته و به تولید برنامه «كاكتوس» اقدام كرده است.

1399/04/09
|
09:38

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت و گو، طنز محل نشان دادن آسیب‌های اجتماعی با زبان شیرین است، یعنی معضلات جامعه را به جای اینكه تلخ و سیاه نشان دهد در یك لفافه شیرین می پیچد و این امر فرصتی را برای شناخت محیط پیرامون و تحمل‌پذیری افراد فراهم می‌كند. بیان مشكلات جامعه به زبان طنز، تاثیرگذاری و پذیرش بیشتری دارد، این قدرت هنر است كه می تواند انسان را بلكه ناخواسته وادار به دانستن و درك موضوعی كند، زبان هنر قدرتی مثال زدنی برای نفوذ به میان مردم دارد.

در واقع مردم ایران همواره به مقوله طنز علاقه خاصی داشتند و طنز توانسته جایگاه خوبی برای خود در بین مردم ایجاد كند، لذا رادیو گفت و گو با بهره گیری از فضای طنز بازهم در راستای رسالت خود برای افزایش ظرفیت نقد پذیری در جامعه، طرح اندیشه های مختلف، ایجاد امید و نشاط، همه‌جانبه‌نگری گام برداشته و به تولید برنامه «كاكتوس» اقدام كرده است.

مریم بابایی تهیه كننده برنامه «كاكتوس» در خصوص این برنامه گفت: این برنامه مجله طنز شنیداری خبری است كه با هدف پرداختن به اخبار حوزه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی طراحی شده و بررسی اخبار با زبان طنز را در دستور كار قرار دارد. در این برنامه سعی كرده ایم از زاویه طنز به رویدادها بپردازیم؛ طنزی كه سازنده و در جهت اصلاح است.

با توجه به گسترش رسانه های شنیداری و دیداری و اینكه اشاعه اخبار در فضای مجازی گاهی اوقات به افزایش حواشی اخبار دامن زده است، نیاز به تولید چنین برنامه هایی با محوریت طنز قوت گرفته و ضروری است كه با نقد سازنده و مثبت، مسائل روز و مبتلابه جامعه را مورد بررسی قرار دهیم.

فضای این روزهای جامعه به دلیل بیماری كرونا دستخوش تغییرشده است كه در این راستا جالی خالی برنامه های طنز گونه در برابر حجم اخبار ناخوشایند احساس می شود، با تولید برنامه «كاكتوس» سعی كرده ایم به كاهش تنش ها كمك كرده و تلخی اخبار را از خاطر مخاطبان بزداییم و در شیرین شدن ذائقه شان سهمی به نوبه خود ایفا كنیم.

گفتنی است كه نقد منصفانه یكی از اهداف و ماموریت های اصلی این برنامه است، این نقد گاهی حرف دل مردم و حتی بعضی اوقات حرف دل مسئولان نیز هست، در واقع نگاهمان در این برنامه به سمت اصلاح روندهای ناخوشایند اجتماعی، ایجاد تفكر بین عموم مردم بوده است واین نقد یك تلنگر محسوب می شود.

اخبار مختلف در حوزه های گوناگون در طول هفته توسط كارشناسان و برنامه سازان برنامه «كاكتوس» رصد می شود و همین اخبار دستمایه موضوعات برنامه قرار می گیرد. این برنامه شامل چندین آیتم مختلف و گفتگوی تلفنی با طنز پردازان است.صابر قدیمی، مهدی فرج اللهی، رضا رفیع، محمدحسین روانبخش، علی زراندوز و لیلی گلدیس نیز از مجریان، گویندگان و مهمانان این برنامه هستند.

برنامه «كاكتوس» جمعه ها ساعت 18:00 روی موج اف ام ردیف 103.5 مگاهرتز با شما همراه می شود تا اندك زمانی را با ایجاد فضای شاد و مفرح ضمن اطلاع رسانی خبرهای هفتگی كنار مخاطبان فهیم این شبكه رادیویی باشد.

دسترسی سریع