جشنواره طنز «دادخند» در یزد 2 ساله شد

دومین جشنواره شعر طنز عدلیه در استان یزد با عنوان «دادخند» آغاز شد.

1403/01/29
|
11:12
|

آیین افتتاحیه دومین جشنواره طنز «دادخند»، 20 فروردین ماه با حضور «محمدرضا حدادزاده» دادستان كل استان و جمعی از مدیران و مسئولان قضایی، هنرمندان، شاعران، طنزپردازان و علاقه‌مندان به طنز در محل حوزه هنری استان برگزار شد.

«مهدی پرنیان» مسئول دفتر طنز حوزه هنری استان یزد در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با ایسنا گفت: دومین جشنواره شعر طنز قوه قضاییه در استان یزد با عنوان «دادخند» به همت دادگستری كل استان یزد و با همكاری حوزه هنری یزد، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد به میزبانی شهر میراث جهانی یزد برگزارخواهد شد.

وی با اشاره به اینكه این رویداد ادبی در سه بخش عمومی، قضایی ویژه برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره در راستای اجرای سند تحول و تعالی قوه قضاییه و ایجاد زمینه‌های ارتباط بیشتر دستگاه قضایی با اقشار تأثیرگذار اجتماعی همچون هنرمندان، نویسندگان، شاعران و طنزپردازان برگزار خواهد شد.

«محمد رضاد حدادزاده» دادستان كل استان نیز در این مراسم گفت: یكی از قالبهای گفتمان سازی در جامعه را شعر طنز است و امیدواریم كه با برگزاری این گونه جشنواره‌ها و كمك جامعه هنری در سایر بخشها، در جهت پیشگیری از بسیاری از آسیبهای اجتماعی در جامعه گام برداریم.

این مقام قضایی شناخت سختی‌های كار قضایی و ایجاد دیدی واقع بینانه از تلاش‌های قوه قضاییه، تقویت ارتباط مردم با عدلیه، استفاده از ظرافت، دقت و نگاه خاص شعرا و هنرمندان برای اطلاع‌رسانی از جرائم و آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار به منظور ارائه آموزش‌های پیشگیرانه، كشف استعدادهای ادبی در حوزه شعر طنز، تولید محتوا و خلق آثار ادبی مانا و اثرگذار در زمینه عدلیه را از اهداف این جشنواره عنوان كرد.

به گزارش ایسنا شاعران، طنزپردازان و علاقه‌مندان تا پایان روز 19 خردادماه 1403فرصت دارند آثار نثر و نظم خود را در موضوعات و قالب‌های مطرح شده در متن فراخوان به رایانامه www.adlieyazd.ir ارسال كنند.

دسترسی سریع