دومین بازار تماشا و خنده در صحنه هشتم برگزار شد

دومین بازار تماشا و خنده در صحنه هشتم برگزار شد

1402/11/30
|
10:15
|

به گزارش واحد فضای مجازی رادیو صبا به نقل از روابط عمومی دفتر طنز حوزه هنری شنبه 28 بهمن 1402 دومین جلسه از سلسله جلسات آموزشی «بازار تماشا» و هشتمین جلسه نمایشنامه‌خوانی طنز «خنده در صحنه» به همت دفتر طنز و گردانندگی علیرضا گیلانپور با حضور علاقه‌مندان به نمایش كمدی در سالن ماه برگزار شد.

هدف از برگزاری این این جلسه كه برنامه نمایشنامه‌خوانی «خنده در صحنه» را با بازار تماشا ادغام كرده بود، نمایش یك نمونه نمایشنامه‌خوانی حرفه‌ای برای هنجویان و اعضای بازار تماشا بود.

هشتمین برنامه خنده در صحنه با نمایش‌نامه «پاداش جنگ» نوشته حسام نامی و كارگردانی علیرضا گیلانپور روز شنبه ساعت 18در تاریخ 28 بهمن ماه برگزار شد.

گزارش تصویری دومین بازار تماشا و خنده در صحنه هشتم
عكاس: محسن سیدیدست‌اندركاران نمایشنامه‌خوانی «پاداش جنگ» عبارت بودند از:
نمایشنامه‌نویس: حسام نامی
كارگردان: علیرضا گیلانپور

نقش خوانان:
فریبا دستوار
حمیدرضا مرادی
حسین اسدی
هادی شیرمحمدی

صحنه‌خوان: مریم حیدری
موسیقی: حسین كوشكانی

رضا گیلانپور در حاشیه این برنامه گفت: استقبال از نمایش‌نامه‌خوانی طنز و كمدی كه بانی و تهیه كننده آن دفتر طنز است جای مباهات و خوشحالی دارد. وظیفه دفتر طنز اشاعه طنز سالم و خوب خندیدن و درست خندیدن و… است و دلیل استقبال از این برنامه فرهنگی و هنری درست‌خوانی و درست اجرا كردن است كه توانست خود را در دل مخاطبان و علاقه‌مندان جای دهد.

او ادامه داد: خیلی از تماشاگران پیشنهاد دادند یك روز در ماه را اختصاص بدهید به نمایش‌نامه‌خوانی طنز. اگر دوستان تصمیم‌گیر تصمیم به برگزاری چنین برنامه‌ای نمایند به نظرم عالی است.

نمایش‌نامه پاداش جنگ به یك خانواده آمریكایی می‌پردازد كه به اولین چیزی كه فكر می‌كنند پول است. برای به دست آوردن پول دست به هر كاری می‌زنند چون در جامعه سرمایه‌‌داری تنها چیزی كه می‌تواند مشكلات اقتصادی یك خانواده را رفع كند و به آنها آرامش ببخشد پول است.

گفتنی است بعد از نمایش نامه‌خوانی طنز پاداش جنگ، كلاس بازار تماشا برگزار شد و نمایشنامه اجرا شده با كمك علاقه‌مندان و كارشناسان حاضر نقد و بررسی شد و نكات آموزشی و راه‌بردی برای حاضران گفته شد.

دسترسی سریع