كارگاه زیست طنزپردازانه در سومین رویداد ملی طنز قلمه برگزار شد

كارگاه زیست طنزپردازانه در سومین رویداد ملی طنز قلمه برگزار شد

1402/11/21
|
11:04
|

به گزارش واحد فضای مجازی رادیو صبا به نقل از روابط عمومی دفتر طنز روز پنجشنبه 12 بهمن‌ماه 1402، كارگاه زیست طنزپردازانه با تدریس محسن فراهانی برگزار شد.

فراهانی در ابتدای جلسه گفت: «از آنجایی كه طنز یك تخصص به حساب می‌آید، طنزپردازان هم باید نكاتی را در زندگی روزمره‌شان رعایت كنند.

من در جلسات استادان بزرگی به عنوان شاگرد بودم و نكاتی كه در این كارگاه گفته می‌شود، چكیده‌ای از نكاتی است كه آنها سر كلاس گفته بودند. این چكیده حدود 25 نكته است كه امروز با همدیگر مرور می‌كنیم.»

وی تاكید كرد: «شاید شما هم به صورت ناخودآگاه این تجربیات را در زندگی رعایت كرده باشید، فقط تا به حال به آن توجه نكرده بودید.»

محسن فراهانی 25 نكته‌ای را كه به زندگی حرفه‌ای یك طنزپرداز كمك می‌كند و طنزپرداز حرفه‌ای باید بداند، مرور كرد.

در این جلسه شركت كنندگان هم نظرشان را درباره موضوعات مطرح شده بیان می‌كردند و با جریان كارگاه همراه بودند.

از نكات قابل توجه این كارگاه حضور دكتر اسماعیل امینی بود كه در بخش‌هایی از جلسه، نكته تازه‌ای به صحبت‌های استاد كارگاه اضافه می‌كرد.

فراهانی در انتهای جلسه گفت: «سعی كنید این نكات را همراه‌تان داشته باشید و در ادامه زندگی‌تان به عنوان یك طنزپرداز به آن نكته‌ای اضافه كنید.»

گفتنی است «قلمه» رویدادی ملی است برای كشف، استعدادیابی، آموزش و رشد علاقه‌مندان به طنز در سراسر كشور كه هر دوره آن به میزبانی یك استان توسط دفتر طنز حوزه هنری برگزار می‌شود.

لازم به ذكر است كه اولین دوره رویداد آموزشی طنز قلمه نیز پیش از این در شهر یزد برگزار شده بود.

دسترسی سریع