مكتب خانه طنز 109 برگزار شد

مكتب خانه طنز 109 برگزار شد

1402/05/30
|
08:41
|

به گزارش واحد فضای مجازی رادیو صبا به نقل از روابط عمومی و خصوصی دفتر طنز حوزه هنری یكصد و نهمین جلسه مكتب‌خانه طنز با موضوع «روش اغراق در كمدی» برگزار شد.

این كارگاه كه با مدیریت رضا ساكی در روز شنبه 28 مردادماه 1402 ساعت 16 واقع در سالن شماره یك طبقه دوم حوزه هنری برگزار شد میزبان علاقه‌مندان طنز و طنزنویسی بود.

در مكتب‌خانه طنز 109 دو داستان طنز «سوزنبان» از خوان خوزه آریولا و «لوله‌ها» اثر كورت كوزنبرگ مورد نقد، تحلیل و بررسی قرار گرفت و حضار در مورد تكنیك‌های كمدی آنها گفت‌وگو كردند. همچنین آقای ساكی در مورد تعاریف و مثال‌های مبالغه، اغراق و غلو و تفاوت آن‌ها با هم نیز صحبت كردند.

ورود و شركت در این جلسه برای همه آزاد و رایگان بود.

گفتنی است مكتب‌خانه طنز در دفتر طنز حوزه هنری كار خود را در تیرماه سال 1393 زیر نظر رضا ساكی شروع كرده و در این سال‌ها طنز نویسان بسیاری به جامعه طنز كشور معرفی شدند.

این جلسات تا قبل از كرونا نیز به صورت حضوری و بعد از شیوع كرونا، با همكاری پایگاه خبری گلونی به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شد و این روزها مجدداً به صورت حضوری در حوزه هنری برگزار می‌شود.

دفتر طنز حوزه هنری كه آموزش طنز و كمدی را یكی از اهداف جدی خود می‌داند در كنار مكتب‌خانه طنز جلساتی دیگری مانند شب شعر «در حلقه رندان»، جلسه نقد و بررسی آثار طنز «دگرخند»، جلسات نمایشنامه‌خوانی طنز «خنده در صحنه»، نمایش و نقد و بررسی فیلم‌های كمدی «نور، صدا، دوربین، خنده» و… را برگزار می‌كند.

دسترسی سریع