ماجرای شهید سلیمانی راهی آنتن صبا شد.


مستند «ماجرا» به مناسبت هفته مقاومت و در آستانه شهادت سردار دلها با عنوان «ماجرای سلیمانی » راهی آنتن می شود.

1400/10/11
|
23:08

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا«ماجرا» عنوان یكی از برنامه های مستند رادیو صبا است، كه به سوژه هایی در زندگی و آثار مشاهیر ونام آوران می پردازد.
این برنامه در هفته جاری در آستانه سالروز شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی با ماجراهایی از زندگی این بزرگوار راهی‌ آنتن صبا می شود.
قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران كه به همراه ابومهدی المهندس، معاون حشد الشعبی عراق در 13 دی 1398ش به‌دست نیروهای آمریكایی در بغداد به شهادت رسید.
وی در جنگ ایران و عراق فرمانده لشكر 41 ثارالله كرمان و از فرماندهان عملیات‌های والفجر هشت، كربلای چهار و كربلای پنج بود. سلیمانی در سال 1376ش از سوی آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی نیروی قدس سپاه منصوب شد كه بخش برون‌مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران است. پس از ظهور داعش در عراق و سوریه، سلیمانی با حضور در این مناطق و سازماندهی نیروهای مردمی، به مبارزه با داعش پرداخت.
انسیه شمس اللهی تهیه كننده و نویسنده این برنامه درباره «ماجرای سلیمانی» گفت: مستند ماجرا به مناسبت هفته مقاومت و در آستانه شهادت سردار دلها با عنوان «ماجرای سلیمانی» راهی آنتن می شود. هر نام آوری ماجرایی دارد، اما سردارسلیمانی ماجراها دارد این برنامه مستند در سه قسمت بخشی از ماجرا های دوران زندگی ایشان را برای مخاطبان بازگو می‌كند.
وی افزود: روز شنبه 11 دی این برنامه به كاوش در ماجرای حذف پست های حاوی مطالب مربوط به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از اینستاگرام می پزدازد.
به‌دنبال شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فضای مجازی شاهد انتشار محتوای بسیاری در واكنش به این خبر بود. به نحوی كه هشتگ سردار سلیمانی به ترند اول شبكه اجتماعی توئیتر فارسی زبانان تبدیل شد و كاربران بسیاری در شبكه اجتماعی اینستاگرام نسبت به خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی واكنش نشان دادند.
این در حالی است كه شبكه اجتماعی اینستاگرام پس از افزایش تعداد پست‌های كاربران ایرانی در این شبكه كه در میان آنها بسیاری از افراد مشهور، مقامات و هنرمندان نیز دیده می‌شد، در اقدامی مغرضانه پست‌های منتسب به خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی را حذف كرد.
روز یكشنبه این برنامه به ماجرای تنها خبرنگاری كه توانست در سیل خوزستان با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مصاحبه كند می پردازد وبا فاطمه بویره، خبرنگار شبكه العالم گفتگو می كنیم و ماجرای مصاحبه و هدیه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را در سیل خوزستان می شنویم.
روز دوشنبه نیز پرطرفدارترین بازیهای رایانه ای كه با الهام از مبارزات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تولید شده است به مخاطبان معرفی می شود و در این برنامه با رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مصاحبه می كنیم.
مستند ماجرا ویژه ی سالروز شهادت سردارشهید حاج قاسم سلیمانی از شنبه 11 دی ماه تا 13 دی روز شهادت سردار دلها ساعت 14:30 با تلاش انسیه شمس الهی و لیلا علاقه مند روی آنتن رادیو صبا می رود.

دسترسی سریع