عمو صبامكی: «صبامك» قدیمی ترین برنامه رادیو صبا است.

محمد اوزی گوینده وتهیه كننده برنامه «صبامك» این برنامه را به عنوان قدیمی ترین برنامه رادیو صبا معرفی كرد.

1400/09/09
|
16:27رادیو صبا از بهمن 1392 با رویكرد «طنز و ایجاد شور و نشاط در جامعه» فعالیت خود را آغاز كرد. اگر شنونده این رادیو هستند حتما برای یك بار هم كه شده صدای عموصبامكی را در برنامه «صبامك» شنیده اید.
«صبامك» از قدیمی ترین برنامه های رادیو صبا است كه با هدف ایجاد نشاط و سرگرمی از طریق خوانش پیامك های مخاطبان بصورت شعر و مزاح پخش می شود. این برنامه هر روز به گویندگی محمد اوزی (عمو صبامكی ) و شیدا زینی تقدیم مخاطبان می شود.
محمد اوزی گوینده و تهیه كننده این برنامه درباره «صبامك » گفت: برنامه ای كاملا تعاملی است كه به طرح و پاسخگویی پیامك ها، دلنوشته ها و تماس های تلفنی شنوندگان رادیو صبا می پردازد. ما در این برنامه سعی می كنیم با پاسخگویی پیامك های مخاطبان با لحنی شیرین و شعر گونه همراه با شوخی فضایی شاد برای آنها ایجاد كنیم.
اوزی افزود: این برنامه هر روز با یك موضوع راهی آنتن می شود كه موضوعات برنامه نیز برگرفته از مسائلی است كه هر روز مردم در زندگی روزمره با آن درگیر هستند و گاهی به فراموشی سپرده می شود مثل ابرازعشق به پدر، مادر و همسر. در برخی از برنامه ها نیز برای شنوندگان چالش هایی ایجاد می كنیم كه تامل برانگیز است مثل «اگر دوباره متولد شوید چكار می كنید ؟» كه با اعلام موضوع پیامك های زیادی دریافت می كنیم كه بهترین آنها با عنوان پیامك طلایی در برنامه خوانده می شوند.
عمو صبامكی درباره «صبامك » به عنوان قدیمی ترین برنامه شبكه توضیح داد، «صبامك» از قدیمی ترین برنامه های رادیو صبا است و می توان گفت از همه برنامه ها از نظر سنی بزرگتراست. این برنامه حدود 8 سال است كه همراه مخاطبان رادیو صبا است و این همراهی طولانی مدت هم ارتباط صمیمی بین برنامه و مخاطبان ایجاد كرده است.
مخاطبان با پیامك و تماس با برنامه علاوه بر ارسال لطیفه و پاسخگویی سوال برنامه گاهی درد ودل هم می كنند و از مشكلاتشان برای ما می گویند كه من شخصا با برخی از این شنوندگان تماس گرفتم و برای حل مشكلش نهایت تلاشم را كردم.
«صبامك » با فضایی كاملا صمیمی راهی آنتن می شود و حتی این حس صمیمیت را به مخاطب نیز منتقل می كند، تا جایی كه «صبامك» را می توان پل ارتباطی مخاطبان شبكه با یكدیگر معرفی كرد.
وی اشاره ای به یك خاطره كرد و گفت: در یك برنامه یكی از شنوندگان از مشكلات زندگی خود برای ما پیامك فرستاد و پیامك روی آنتن خوانده شد كه بعد از آن بسیاری از شنوندگان ابراز همدردی و اعلام آمادگی برای كمك و حل مشكل وی را داشتند و من از این لحاظ خیلی خوشحالم كه این برنامه به همه یادآوری می كنند كه تنها نیستند، خدا با آنها و گاهی با دست بنده دیگر دستشان را می گیرد و كمكشان می كند.
در ادامه اوزی از ارتباط خودش با این برنامه گفت: من نیز دراین چند سال به این برنامه عادت كرده ام و با شنوندگانی كه اولین روز پخش این برنامه مثل علیرضا نوشین فرد ، نسیرین تاجیك ، فرزاد از فرحزاد، منوچهر حسینی و بسیاری از شنوندگانی كه هر روز قبل از شروع برنامه برای ما پیامك ارسال می كنند احساس نزدیكی می كنم واگر تماس نگیرد و پیامك نزنند نگران می شود كه چی شده؟
اوزی درباره راز ماندگاری این برنامه در جدول پخش رادیوصبا توضیح داد، این برنامه در هر فصل متفاوت از فصل گذشته تقدیم مخاطبان می شود، با تغییر در محتوا و بخش های برنامه و حتی اضا فه كردن بخش های دیگر سعی می كنیم این برنامه برای شنوندگان تكراری نشود، البته نیاید فراموش كرد كه هر روز به مخاطبان ما اضافه می شود كه این خود به این معنی است كه پیامك جدید دریافت می كنیم و ایده جدید می گیریم كه این خود مانع تكراری شدن برنامه می شود.
در كلام پایانی عمو صبامكی گفت: امیدارم این برنامه باعث نقش بستن لبخندی بر لبان شنوندگان شود.
برنامه «صبامك» با همكاری شیدا زینی به عنوان گوینده، محمد جاوید شاعر و تهیه كنندگی و گویندگی محمد اوزی هر روز ساعت 11 از رادیو صبا تقدیم مخاطبان می شود.

دسترسی سریع