با "همپای صبا" به دور ایران بگردیم


مسابقه پیامكی "همپای صبا " با رویكرد گردشگری و آشنایی با شهر های مختلف ایران راهی آنتن صبا می شود.

1400/07/24
|
10:25به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، "همپای صبا " عنوان یكی از برنامه های پر مخاطب رادیو صبا است كه با آغاز پاییز مخاطبان با فصل جدیدی از این برنامه روبه رو می شوند.
این مسابقه پیامكی در فصل جدید خود با رویكرد گردشگری و آشنایی با شهرهای مختلف ایران با شعار ایرانم دورت بگردم راهی آنتن صبا می شود .
این برنامه در قالب مسابقه پیامكی با موضوع ایرانشناسی ، آشنایی با مفاخرفرهنگی و فرهنگ مردم در شهر های مختلف به معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف ایران می پردازد .
آزاده شاهرخ مهر تهیه كننده این برنامه گفت : همپای صبا از مسابقات پر هیجان این شبكه است كه به صورت زنده و از طریق تعامل با مخاطبان به معرفی نقاط گردشگری سراسر ایران می پردازد .در این برنامه هر روزساعت 17 یك قطار از تهران به مقصد شهر های مختلف حركت می كند و در طی مسیر به معرفی فرهنگ مناطق مختلف ایران و معرفی جاذبه های گردشگری و غذاهای محلی آن شهر می‌پردازد.
وی در خصوص روند مسابقه این طور توضیح داد كه ،هر روز قطار صبا به یكی از استان ها سفر كرده و در ایستگاه های مختلف توقف می كند.
در هر ایستگاه سوالی مربوط به آن استان مطرح می شو د ، كه ضمن دادن اطلاعات ،شنوندگان 4دقیقه فرصت دارند برای پاسخگویی به آن سوالات .
ایستگاه ها شامل گردشگری و اماكن مذهبی،مشاهیر هر استان، غذاهای استان،مشاغل و بازی های محلی هر استان.
یك سوال تلفنی هم از اهالی آن استان داریم كه یك ضرب المثل را با لهجه و گویش آن استان همراه با ترجمه فارسی آن برای ما بگویند.
مسابقه "همپای صبا " با دو تیم اجرایی به تهیه كنندگی رضا عزتی و آزاده شاهرخ مهر و با اجرای محمد قریب پناه و مهسا ایرانیان راهی آنتن صبا می شود.
این برنامه در هفته جاری به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر و اجرای مهسا ایرانیان ساعت 17 راهی آنتن صبا می شود .

دسترسی سریع