مدیر شبكه رادیو صبا : در فصل جدید رادیو صبا با "دفتر پاییز" به تورقی بر آثار ادبی كهن و میپردازد .

حمید رضا افتخاری مدیر شبكه رادیویی صبا همزمان با پایان ماه صفر وحلول ماه ربیع الاول ویژه برنامه های این شبكه در فصل پاییز را اعلام كرد.

1400/07/14
|
15:16

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، حمیدرضا افتخاری مدیر شبكه رادیویی صبا در گفتگو با خبرنگار رادیو صبا برنامه های جدید این شبكه را در فصل پاییز معرفی كرد و از تغییرات و به روز شدن تعدادی از برنامه های شبكه خبر داد.

مدیر شبكه صبا در مورد برنامه های جدید این شبكه در فصل پاییز گفت : همزمان با پایان ماه صفر و حلول ماه ربیع الاول و آغاز فصل پاییز تغییراتی در جدول پخش برنامه های شبكه صورت می گیرد كه مهمترین آن اضافه شدن برنامه های جدید است .
وی تصریح كرد :با توجه به بررسی نتایج ارزیابی برنامه های روی آنتن در فصل تابستان تعدادی از این برنامه ها با توجه به‌ نمره ارزیابی یا تناسب آنها با فصل از جدول پخش شبكه حذف و برنامه های جدید جایگزین آنها می شود. كه این تغییرات در دو بازده زمانی صورت خواهد گرفت.
بخش اول از 17 مهر به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول و بخش دوم از 24 مهر همزمان با آغاز امامت ولی عصر(عج) صورت می گیرد.

صبح زود و این همه انرژی از كجا؟

افتخاری عناوین برنامه های جدید را به این ترتیب اعلام كرد،«بیدار شو،دفتر پاییز، لیموترش ، هدهد صبا و هم پای صبا »
وی افزود:"بیدار شو" برنامه صبحگاهی شخصیت محوری است كه در اولین ساعت روز و ساعت 6:30 صبح با اجرای پر انرژی و نشاط محسن شاه مرادی تقدیم مخاطبان میشود.
مدیر شبكه صبا درباره این برنامه گفت :بیدارشو از برنامه های پرنشاط صبحگاهی است كه مثل همیشه این سوال را در ذهن مخاطبان ایجاد می كندكه گویندگان رادیو اول صبح این همه انرژی را از كجا می آورند؟
"دفتر پاییز " برنامه پاییزی جدیدی است كه با اجرای امیر حسین مدرس و تهیه كنندگی مژگان فرزین تقدیم مخاطبان می شود، در این برنامه با یك مجله ادبی روبه رو هستم كه در هر قسمت تورقی بر عاشقانه های ادبی كهن و مدرن ادبیات فارسی می زند.
از دیگر برنامه های جدید شبكه می توان به "لیموترش "اشاره كرد كه جایگزین برنامه یخ در بهشت می شود این برنامه با همان تیم اجرای قبلی با حضور مهدی فرج اللهی به عنوان كارشناس مجری و تهیه كنندگی مهدی استاد احمد به سمع شنوندگان می رسد.
"لیموترش"دراین فصل با یك نگاه تعاملی با مخاطبان راهی آنتن می شود، با راه اندازی سامانه هدهد در سایت شبكه "لیموترش " با دریافت متون طنز از طرف مخاطبان و بازخوانی و ویرایش این متون و اضافه كردن آیتم های طنز محور در كنار آن مثل آیتم های معرفی «مشاهیر.،طنزستان، تازه های طنز و...» تهیه و پخش می شود.
وی افزود: همچنین برنامه "هدهد" از 24 مهر در جدول پخش برنامه های شبكه قرار می گیرد، "هدهد " ازدیگر برنامه های تعاملی شبكه است كه بر اساس تعامل مخاطبان با سایت شبكه طراحی و تولید شده است.
این برنامه با پخش قسمت هایی از برنامه های سایت شبكه به معرفی تولیدات اختصاصی برای سایت شبكه می پردازد.
افتخاری برنامه "همپای صبا" را احیا شده برنامه همپای صبایی كه سال قبل در جدول پخش برنامه های رادیو صبا قرار داشت دانست و درباره آن گفت : این برنامه در فصل جدید با ایده ها و طرح های نو در قالب با هدف جذابیت بیشتر به روز شده است كه با دو تیم اجرایی به تهیه كنندگی رضا عزتی و آزاده شاهرخ مهر و با اجرای محمد قریب پناه و مهسا ایرانیان راهی آنتن صبا می شود.
تفاوت نسل ها شرط شركت در مسابقه بیست شو است
مدیر شبكه رایویی صبا در ادامه از تغییرات برنامه های روی آنتن شبكه خبر داد و در این باره افروزد:در تعدادی از برنامه های شبكه با توجه به بازتاب گرفته شده از مخاطبان و ارزیابی های صورت گرفته با تغییراتی روانه آنتن می شود كه از آن جمله می توان به مسابقه "بیست شو اشاره كرد .
"مسابقه بیست شو" درفصل جدید شرایط ویژه ای برای شركت كنندگان مسابقه تعریف كرده است ، به این صورت است كه شركت كننده ها باید برای شركت در مسابقه از یك خانواده و دو نسل باشند، مثل پدر و پسر ،خواهر زاده و دایی ، عمه و برادر زاده ... یعنی شركت كننده ها باید از نسل های متفاوتی باشند.
افتخاری در ادامه تغییرات برنامه شهر فرنگ اشاره كردو گفت : برنامه" شهر فرنگ " با توجه به ارزیابی های صورت گرفته نیاز به تغییراتی دارد كه می توان به تعامل بیشتراین برنامه با مخاطبان و بیشتر شدن حجم نمایش های طنز در این برنامه اشاره كرد .این برنامه در فصل جدید با گسترش تعامل با مخاطبان از طریق سامانه هدهد لطیفه ها و خاطرات ارسالی مخاطبان را با نام خودشان و اجرای بازیگران طنز پخش می كند.
این برنامه با تغییرات صورت گرفته در پاییز به تهیه كنندگی سجاد كلبادی نژاد وكارگردانی ساجد قدوسیان روزهای شنبه تا چهارشنبه به مدت یك ساعت و روز های پنج شنبه و جمعه به مدت 2 ساعت تقدیم مخاطبان می شود.
مدیر شبكه در تصریح برنامه های تغییر یافته به برنامه "باشگاه زندگی "اشاره كرد و گفت : این برنامه از این پس با نام شین جیم پخش می شود "شین جیم " را می توان از برنامه های جدید شبكه نام برد ، كه در این برنامه شاهین جمشیدی به عنوان مجری پنج شنبه شب ها ساعت 21 میزبان چهره های طنز كشورمان است كه به گفتگوی صمیمی با آنها می پردازد.
شین جیم به تهیه كنندگی نازنین حاجی سیف الله راهی آنتن می شود.
وی افزود :"رادیو شصت " ازدیگر برنامه های های تغییر كرده شبكه است ، برنامه خاطره انگیز "رادیو شصت " كه بر مبنای پخش موسیقی و ترانه های نوستالژی دهه 60 و 70 پخش می شد بعد از شش ماه پخش مستمر در قالب و نام جدید" قاصدك" همره مخاطبان می شود.
برنامه "قاصدك "كه یك برنامه ی تركیبی با شعر و ترانه و موسیقی است ، مخاطب را به فضایی شاعرانه و خیال انگیز پاییزی می برد. این برنامه هر روز به تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی تقدیم شنوندگان می شود.

ویژه برنامه های هفته وحدت با همكاری مراكز كیش و كرمانشاه

مدیر شبكه رادیویی صبا در پایان به ویژه برنامه های هفته وحدت اشاره كرد وگفت : رادیو صبا در هفته وحدت كه هفته ی دوستی و برادری است ویژه برنامه هایی را تقدیم مخاطبان می كند، كه از مهترین آنها می توان به برنامه های زنده صبحگاهی و عصر گاهی شبكه اشاره كرد .
این برنامه ها در این ایام به صورت كار مشتركی از مركزصدای كیش و كرمانشاه راهی آنتن می شود.
برنامه صبحگاهی با عنوان" صبح وحدت" با اجرای پرانرژی مهبد قناعت پشه و احمدرضا موسوی به تهیه كنندگی رضا عزتی در فضایی شاد با همكاری مركز صدای كیش تقدیم مخاطبان می شود .
ویژه برنامه عصر گاهی"عصر همدلی" نیز به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر و اجرای لاله جلال آبادی در كنار هم وطننان كرد زبان با همكاری صدای كرمانشاه و شهر پاوره همراه مخاطبان می شود.

تازه ترین موسیقی و ترانه ها در سایت رادیو صبا
در پایان مدیر شبكه از رونمایی قالب جدید سایت شبكه در 24 مهر همزمان با سالروز به امامت رسیدن ولی عصر(عج) خبر داد، وی درتوضیح این خبر گفت : سایت شبكه در طراحی و قالب جدید با ارایه محصولات صوتی و تصویری جدید و بخش هایی ویژه ای به تعامل با مخاطبان می پردازد.
كه از مهمترین بخش های آن می توان به "بانك طنز " اشاره كرد كه در آن مخاطبان می‌توانند به مجموعه ای از متون طنز، طنز آهنگ و پادكست ها دسترسی داشته باشند كه البته قابل ذكر است كه این دسترسی در دوسطح عمومی و اختصاصی تعریف شده كه كاربران سایت با توجه به فعالیت در سایت امتیاز می‌گیرند كه سطح دسترسی متناسب با امتیاز كاربر تعریف شده است.
از دیگر بخش‌های سایت به سامانه هدهد جهت ارسال آثار طنز مخاطبان در قالب متون،طنز آهنگ و پادكست اشاره كرد.
حمیدرضا افتخاری در خصوص رونمایی از قالب جدید سایت شبكه گفت «مشاهیر، طنزستان، كتابخانه طنز و تازه های موسیقی از دیگر بخش های جدید سایت است كه فكر میكنم بخش تازه های موسیقی با انتشار تازه ترین های حوزه موسیقی و ترانه البته با مجوز خواننده جذابیت خوبی برای كاربران داشته باشد. سایر بخش های جدید سایت متعاقبا بعد از رونمایی سایت شبكه در قالب جدید معرفی می شود.
در پایان مدیر شبكه صبا با آرزوی پاییزی دل انگیز مخاطبان را به شنیدن برنامه های رادیو صبا در فصل جدید دعوت كرد.

شنونده رادیو صبا روی موج اف ام ردیف 105,5 مگاهرتز باشید.

دسترسی سریع