رادیو اربعین 1400 رسما آغاز به كار كرد.

آیین افتتاحیه رادیو اربعین 1400 با حضور معاون صدای سازمان صداوسیما برگزار شد.

1400/06/21
|
19:11

مراسم آغاز به كار رادیو اربعین همزمان با شب اول ماه صفر با حضور مدیران رادیو و جمعی از مقامات لشكری و كشوری در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

اجرای این برنامه را نجم الدین شریعتی بر عهده داشت و در بخشی از سخنانش درباره رادیو اربعین بیان كرد: رسالت زینبی رادیو چندین سال است كه با رادیو اربعین پیگیری می‌شود.

علی بخشی زاده معاون صدا، حجت الاسلام سید رمضان موسوی مقدم قایم مقام سازمان صداوسیما، حسن گروسی معاون حقوقی صداوسیما، حجت الاسلام عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از مسئولان حاضر در مراسم بودند.

علی بخشی زاده معاون صدا جمهوری اسلامی ایران در مراسم آغاز به كار رادیو اربعین با بیان اینكه رادیو اربعین در این چند سال منشأ اثرات زیادی بوده است، تصریح كرد: اربعین و مراسم اربعین رژه شیعیان در مقابل استكبار است و نماد قدرت نمایی شیعه به شمار می‌آید.

وی با بیان اینكه اربعین تنها یك مراسم مذهبی كوچك در هیئت‌های عزاداری خلاصه نمی‌شود، یادآور شد: اربعین یك جریان خروشان و جاری است. صدای اربعین، فراگیر است، تلاطم دارد و عالم گیر است، ماهیت این حركت عظیم اربعین از 1400 سال پیش ابلاغ پیام حضرت سیدالشهدا است. اربعین صدای پژواك حق طلبی سیدالشهدا در كلام حضرت زینب است، زائران در این شكوه بی نظیر وظیفه خود را به بهترین نحو به منصه ظهور می‌رسانند.

جواد تشكری مدیر رادیو اربعین در سخنانی با اشاره به پیشینه این شبكه رادیویی عنوان كرد: رادیو اربعین از اكنون آغاز به كار كرده است و تا شام غریبان به صورت 24 ساعته فعالیت دارد.

وی همچنین از همراهی مدیران قبلی این رادیو سازمان‌های مختلف همچون سازمان تبلیغات اسلامی تشكر و قدردانی كرد.

این برنامه از شبكه‌های رادیو اربعین و رادیو معارف و شبكه پنج سیما به صورت زنده پوشش داده شد.

حجت الاسلام نواب نیز در سخنانی با اشاره به مهمان نوازی هر ساله عراق از ایرانیان و مردم جهان بیان كرد: امسال وضعیت اربعین با سال‌های قبل فرق دارد. امسال در عراق در محدودیت هستند.

بخشی از این مراسم با مداحی محمدحسین پویانفر همراه شد كه ابتدا شعری را خواند و سپس دو قطعه مشهور خود را خواند كه یكی اینگونه شروع می‌شد «من ایرانم و تو عراقی چه فراقی چه فراقی...»

قطعه دیگر پویانفر كه بخشی از مخاطبان هم او را همراهی كردند «به تو از دور سلام» بود.

در بخشی از این برنامه با حضور خادمان حرم امام رضا (ع) دعای مخصوص ایشان قرائت شد و جمعیت به صورت ایستاده این آیین را همراهی كردند.

دسترسی سریع