رادیو صبا، با دستی پر به استقبال تابستان می رود

مدیر شبكه رادیویی صبا، از اضافه شدن یازده برنامه جدید تابستانی به جدول پخش و تحول در برنامه های موجود این شبكه خبر داد .

1400/03/25
|
12:28

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، حمیدرضا افتخاری گفت : با توجه به اینكه جامعه پس از پشت سرگذاشتن بحران كرونا و هیجانات ناشی از انتخابات نیازمند فضای آرامش بخش و شاد است، رادیو صبا برای ایفای نقش خود در قالب ماموریت های ابلاغی به شبكه برنامه های شاد و جدیدی طراحی كرده است و بادستی پر به استقبال تابستان می رود و به همین منظور یازده برنامه جدید به جدول پخش شبكه اضافه شده است.
وی افزود: «شب سعید» با اجرای سعید بیابانكی ، «مثبت صبا» با اجرای مسعود روشن پژوه، «ناصر باش» با اجرای ناصر محبی و «یخ در بهشت» با اجرای مهدی فرج اللهی برنامه های جدید شخصیت محور شبكه هستند و قرار است دو برنامه دیگر با همین ساختار به جدول پخش اضافه شود، كه اجرای این دو برنامه به ترتیب بر عهده حسین رفیعی و امیر مهدی ژوله خواهد بود.

مسابقه های جذاب رادیویی

افتخاری دیگر ساختار مورد توجه مخاطبان شبكه را گونه مسابقه دانست و گفت: مطابق نظرسنجی ها و بازخورد های مخاطبان مسابقه گونه ای جذاب محسوب می شود، به همین دلیل در جدول پخش تابستانی شبكه سه مسابقه اضافه شده است ، مسابقه «بیست شو» با اجرای احمدرضا موسوی هر روز ساعت 18 پخش می شود و مسابقه «هفت چالك» نیز ساعت 21 به مدت 45 دقیقه با اجرای مهسا ایرانیان و سهیل غلامرضاپور تقدیم شنوندگان می شود، همچنین مسابقه ای بسیار جذاب برای زوج ها طراحی شده كه در آن زوج هایی كه بیش از ده سال از ازدواجشان می گذرد شركت می كنند این مسابقه با نام «لیگ عشاق» روز های پنج شنبه ساعت 17 تقدیم شنوندگان خواهد شد و اجرای آن برعهده ملیحه رشیدی و امیر عضد خواهد بود .شهرفرنگ با كهكشانی از بازیگران طنز

مدیر رادیو صبا با تاكید بر توجه به طنز و موسیقی از راه اندازی برنامه ای با ساختار جنگ نمایشی كه تركیبی از قطعات طنز نمایشی به همراه موسیقی است خبر داد و گفت این برنامه با نام «شهر فرنگ» هر روز ساعت 9 به مدت 60 دقیقه پخش می شود، كه البته روزهای پنج شنبه و جمعه مدت برنامه 120 دقیقه خواهد بود . وی افزود، در« شهر فرنگ» كه با اجرای فریبا باقری تولید می شود دوازده نفر از بهترین بازیگران رادیو از جمله كرامت رودساز، مهبد قناعت پیشه، سینا نیكوكار، نسرین زارع و ... شركت دارند.


زنده شدن خاطرات دهه شصت در «رادیو شصت»
برنامه های موسیقی محور از دیگر برنامه های مورد توجه رادیو صبا است افتخاری در این باره گفت : به منظور تداوم حس نوستالژی شنوندگان برنامه «رادیو شصت» راه اندازی شده است كه به پخش آثار ادبی معاصر به همراه پخش موسیقی های خاطره انگیز دهه شصت و البته هفتاد می پردازد ، این برنامه هم هر روز ساعت 14 در رادیو صبا پخش می شود.


طنازان مجری می شوند

افتخاری در ادامه به تشریح جزییات برنامه های شخصیت محور شبكه پرداخت و گفت : برای اجرای برنامه های مبتنی بر شخصیت طنز از خود طنازان بهره گرفته ایم و از خود طنزپردازان برای اجرای این برنامه های شخصیت محور كه قبلا شكل برپاخند (استند آپ ) دارند استفاده می شود .«ناصر باش» و «شب سعید» دو برنامه جدید شخصیت محور شبكه هستند كه با اجرای دو طناز شناخته شده ، سعید بیابانكی و ناصر محبی راهی آنتن صبا میشود .
"شب سعید" برنامه ای است با اجرا سعید بیابانكی كه پنجشنبه شب ها ساعت 21 به مدت 60 دقیقه تقدیم مخاطبان می‌شود. می توان این برنامه را تورقی بر مطالب و اتقاقات طنز در طول یك هفته دانست ، كه در قالب داستانك طنز، ادبیات طنز، شعر طنز پخش می‌شود.
"ناصر باش" عنوان برنامه دیگر شخصیت محور است ، كه نام این برنامه برگرفته از ناصر هم به معنی شاد و پیروز و همین كه اشاره ای دارد به مجری برنامه « ناصرمحبی» كه از كمدین های خندوانه ، كه مردم او را با برپاخند (استندآپ ) قصه های من و بابام می شناسند.
این برنامه با بخش های مختلف «بیوگرافی طنز»، «خاطرات ناصر»، «ترانه هایی با اجرای خود ناصر محبی » پخش می‌شود ."ناصر باش " از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود.

مدیر شبكه رادیویی صبا « یخ در بهشت » را برنامه ویژه تابستان اعلام كرد و دراین باره گفت : همان طور كه از نام این برنامه مشخص است، یخ در بهشت با حال و هوایی كاملا تابستانی راهی آنتن صبا میشود .
«یخ در بهشت» عنوان برنامه ای طنز محور با رویكرد پرداختن به خبر های دنیای طنز و طنزهای قدیمی و جدید به تهیه كنندگی مهدی استاد احمد است. مهدی فرج الهی نیز به عنوان گوینده و سردبیر در این برنامه حضور دارد. «یخ در بهشت »از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه همراه مخاطبان می شود.

روشن پژوه چراغ مثبت صبا را روشن كرد

مسعود روشن پژوه نیز از چهره های شناخته شده است كه به همراه شهرام نیكیار روز های پنج شنبه و جمعه برنامه شاد و مفرح مثبت صبا را از ساعت 18:30 اجرا می كنند. در این برنامه علاوه بر گفت و گو با مهمانان ، اجرای زنده موسیقی هم تقدیم شنوندگان می شود.

بازیگر هزار چهره

افتخاری ضمن معرفی برنامه «دكتر صبا» كه هر روز صبح از شنبه تا چهارشنبه ساعت 6:15 پخش می شود گفت: «دكتر صبا» محصول هنرمندی وحید كمالی زاده است كه در برنامه بیش از ده نقش را بازی می كند. درواقع «دكتر صبا» تنها یك بازیگر دارد وی ادامه داد" دكتر صبا" با توصیه های خود برای مخاطبان نسخه شادی و نشاط می پیچد.
این برنامه با پاسخگویی به پرسش های طنز با موضوعات مختلف هر روز به تهیه كنندگی و گویندگی وحید كمالی زاده راهی آنتن میشود .

كتاب نخوانید

افنخاری در ادامه به توجه شبكه برای تولید برنامه های با محور كتاب اشاره كرد و گفت : «صدویك راه برای كتاب نخواندن» عنوان برنامه دیگر از رادیو صبا است، در تمام رسانه ها برای گسترش فرهنگ كتاب خوانی و بالا بردن سرانه مطالعه تنها نام یك كتاب معرفی می شود و توصیه به خواندن آن می شود ، ولی ما دراین برنامه با 101 راه مخاطب را با یك كتاب آشنا می كنیم بدون اینكه از او بخواهیم آن را بخواند، مثلا از طریق پخش بخشی از فیلم كه بر اساس یك كتاب تهیه شده ، پخش موسیقی و یا پخش بخش های از كتاب صوتی كه تهیه می كنیم و ...
این برنامه روزهای پنجشنبه و جمعه به تهیه كنندگی مژگان فرزین تقدیم مخاطبان میشود.


تحول در برنامه صبح صبا

مدیرشبكه صبا اضافه كرد از دیگر برنامه های شبكه برای رضایت مخاطبان اصلاح ساختاری برخی برنامه هاست از جمله مهم ترین آنها برنامه «صبح صبا» ست كه برنامه ریزی برای تحول در این برنامه آغاز شده است

توجه به نمایش

افتخاری با توجه به وجه سرگرم كننده نمایش رادیویی و توجه مخاطبان به این گونه از همكاری با اداره كل هنر های نمایشی خبر داد و گفت : «ساختمان بیست» عنوان نمایش سریالی بلندی است كه با همكاری دوستانم در اداره كل هنرهای نمایشی رادیو تولید می شود و موضوعات اجتماعی را دستمایه طنز می كند، نویسنده این نمایش مجید حیدری است و كارگردانی آن برعهده رضا عمرانی خواهد بود ، این نمایش شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 از رادیو صبا پخش می شود.

مسابقه استعدادیابی در راه است

مدیر رادیو صبا از راه اندازی یك مسابقه استعداد یابی در زمینه برپاخند خبر داد و گفت : جزییات این مسابقه فعلا محرمانه است اما فراخوان شركت در مسابقه به زودی از رادیو صبا پخش خواهد شد

تعامل فراموش نشده است

در پایان مدیر شبكه از اضافه شدن بخش شما و صبا به جدول پخش شبكه خبرداد و در این باره گفت : شماره تلفن گویایی 27861055 در طول شبانه روز در اختیار مخاطبان است تا نظر خود را درباره برنامه های شبكه به ما اعلام كنند ، ضمن اینكه گلچینی از این نظرها و پرسش ها در قالب میان برنامه شما و صبا روزانه در چند نوبت از شبكه پخش خواهد شد .

دسترسی سریع