رادیو صبا با مزغونچی به استقبال ماه ربیع می‌رود/ویژه برنامه های جدید رادیو صبا به مناسبت آغازماه ربیع الاول

مدیر شبكه رادیویی صبا از تولیدات جدید این شبكه رادیویی به مناسبت فرارسیدن ماه ربیع الاول خبر داد

1402/06/26
|
11:17
|
به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، حمیدرضا افتخاری مدیر این شبكه رادیویی در گفتگویی از تغییرات و تحولات جدول پخش شبكه به مناسبت فرا رسیدن ماه ربیع الاول خبر داد. افتخاری ماه های محرم و صفر را فرصتی برای ارزیابی برنامه‌های روی آنتن شبكه دانست و گفت: رادیو صبا صدای شادی آفرین است و ماه ربیع الاول ماه شادی و جشن است، با توجه به اینكه در این ماه جشن‌های هفته وحدت را در پیش داریم، تمامی برنامه‌های این شبكه تا 17 ربیع الاول در فضایی شاد و جشن گونه راهی آنتن می‌شود.
افتخاری در ادامه توضیح داد، بعد از فرایند ارزیابی‌ برنامه‌های فصل گذشته تعدادی از این برنامه‌ها به علت ضعف كیفی از جدول پخش حذف و از آنجا كه این شبكه رادیویی به دنبال شادی همراه با آگاهی است، تعدادی از برنامه‌های فصل گذشته با اعلام تهیه كنندگان حرف تازه‌ای برای مخاطبان نداشتند، بنابراین از جدول پخش حذف شده‌اند.
جایگزین برنامه‌های حذف شده برنامه‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف ادبی، اجتماعی، سیاسی، هنر و موسیقی به جدول پخش این شبكه اضافه شد.
«سالاد سزار، سمینار، سكسكه، مزغونچی، نورهان، این مردم نازنین، چادر رنگی، چنین گفت، خانواده مبارك و شب های ایران» عنوان های برنامه‌های جدید این شبكه رادیویی است.
افتخاری در توضیح برنامه‌های جدید بیان كرد، «سالاد سزار» برنامه‌ای است كه به شوخی با رسانه‌های غربی می‌پردازد، این برنامه با رویكرد اطلاع رسانی و با نگاهی طنز پوچ و خالی بودن رسانه‌های غربی را به مخاطبان نشان می‌دهد.
«چادر رنگی» در قالب روایت و نمایش از زبان كودكان و نوجوانان آنها را با عفاف و حجاب آشنا می كند.
برنامه ادبی «چنین گفت» در راستای آشنایی مخاطبان با سرمایه‌های بزرگ ادبی و آثار مشاهیر كشورمان بعد از كتاب گلستان و بوستان در برنامه «شكر سخن» به سراغ شاهنامه می‌رود، «چنین گفت» با اجرای هنرمندانه روایت شیرین و ساده ای از داستان‌های شاهنامه را تقدیم مخاطبان می‌كند.
این برنامه به تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی تقدیم مخاطبان می‌شود.

وی افزود:وحید كمالی‌زاده تهیه كننده برنامه طنز «بیمارستان صبا» این بار در برنامه جدید «سكسكه» به بیان آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌پردازد و امیرحسین مدرس بعد از تمام شدن برنامه فرهنگی «به توان هفت» در برنامه‌های جدید «مشتاق دیدار» و «این مردم نازنین» قصه‌گویی می‌كند، «مشتاق دیدار» داستان‌های عامیانه را روایت می‌كند و «این مردم نازنین » برنامه‌ای است با روایت داستان‌های محلی و فولكلور مناطق مختلف كشور.
مهدی استاد احمد تهیه كننده و نویسنده طنز پرداز رادیو صبا در برنامه جدید «سمینار» به موضوع سبك زندگی می‌پردازد و به مخاطبان تلنگری می‌زند كه كجاها از فرهنگ و سبك زندگی ایرانی خودمان در حال دور شدن هستیم.

مدیر رادیو صبا در ادامه گفت: «مزغونچی» عنوان برنامه موسیقی محوری است كه به سراغ موسیقی خیابانی می‌رود و با گفتگو با نوازندگانی كه در خیابان ها موسیقی اجرا می‌كنند به معرفی این هنرمندان كمترشناخته شده می‌پردازد.
این برنامه پنج شنبه‌ها به تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی تقدیم مخاطبان می‌شود.
افتخاری «شب های ایران» و «نورهان» را برنامه‌های مشاركتی این شبكه معرفی كرد و درباره آنها توضیح داد، آنتن رادیو صبا هر شب در برنامه «شب های ایران» به مدت 90 دقیقه با پخش برنامه های تولیدی مراكز رادیویی مختلف كشورمان میزبان آنها می شود.
«نورهان» نیز برنامه جدیدی است با همكاری دانشكده صدا و سیما، كه به پخش تولیدات دانش آموختگان رشته‌های تهیه كنندگی و نویسندگی اختصاص دارد.
مدیر رادیو صبا «خانواده مبارك» از برنامه های جدید این شبكه معرفی كرد و گفت: «خانواده مبارك» یكی از برنامه های نمایشی این شبكه رادیویی است كه در قالب نمایش خیمه شب بازی تقدیم شنوندگان می شود.
وی در پایان درباره فصل جدید برنامه تعاملی «شما صبا» گفت: این برنامه در فصل جدید هر شب همراه مخاطبان می‌شود و با بخش‌های مختلف مسابقه، پخش آیتم های تولیدی مخاطبان و گفتگو با عوامل اتفاقات و رویدادهای یك روز رادیو صبا را مرور خواهدكرد.
رادیو صبا را روی موج اف ام ردیف 105,5 مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع