برنامه طنز نتیجه میخواهد

مجری رادیو صبا با حضور در استودیو شبكه خبر درباره ویژگی های یك برنامه طنز رادیویی توصیح داد

1401/07/10
|
12:36

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، مهبد قناعت پیشه مجری و بازیگر این شبكه رادیویی با حضور در استودیوی شبكه خبر در بخش خبری 10:30 امروز در برنامه سیا سفید توضیحاتی ارائه كرد. وی درباره این برنامه گفت: «سیاسفید» یك برنامه تعاملی است كه مردم نقش مهمی در آن دارند، حضور مردم در لحظه، مانند صحنه تئاتر به عنوان تماشاچی در این برنامه باعث می شود كه عوامل برنامه در حین اجرا بازخوردهای لازم مخاطبان را دریافت كند و یا حتی پیشنهادهایی جالب و شنیدنی از حاضرین دریافت كنند.
بازیگر «سیاسفید» درباره اجرای نمایش های طنز گفت: این یك حقیقت است كه مردم ما سخت پسند هستند و به راحتی به همه چیز نمی خندد، ما در اجرای طنز باید بتوانیم با نگاه نقادانه به عمق ماجرا وارد شویم تا مردم ما را به عنوان یك بازیگر طناز بپذیرند، در غیر این صورت به راحتی مخاطب ما را پس میزند و نمی خندد نگاه تازه به مسائل و نقد طنازان ها باعث خنده مخاطب می شود.
قناعت پیشه درباره اهمیت نویسندگی و اجرای طنز اظهار كرد، متن و نویسندگی در یك نمایش طنز به عنوان شاكله اصلی است ولی اجرای بازیگر است كه همراه بداهه گویی به یك نقش روح می دهد، خلاقیت و بداهه گویی در اجرای نمایش های طنز بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: برنامه «سیاسفید» با الهام از نمایش های قدیمی روحوضی طراحی شده است، می توان گفت به روز شده این نمایش ها است، كه طنازانه با نگاهی انتقادی درباره مسائل روز جامعه صحبت می كند.
مجری رادیو صبا درباره توقعات شنوندگان از طنز رادیویی گفت: با توجه به تجربه چند ساده اجرا و بازیگری در رادیو صبا به عنوان یك مرجع تخصصی طنز این بازخورد را از مخاطبان دریافت كرده ام كه شنونده برنامه طنز صرفاً به جهت خندیدن برنامه یا شبكه را انتخاب نمی كند و به دنبال یك نتیجه است كه این نتیجه می‌تواند در قالب های مختلف آگاهی ، كنایه یا حتی یك تلنگر در ذهن مخاطب ماندگار شود.
قناعت پیشه درباره تفاوت اجرای برنامه های طنز در رادیو و تلویزیون گفت: هر یك از این اجرا ها ویژگی های خود را دارد، در رادیو تنها ابزار ما صدا و حنجره است كه باید با كمك آن پیام را به مخاطب منتقل كنیم، در طنز رادیویی ما نمی توانیم از زبان بدن استفاده كنیم، ولی نسبت به تصویر این مزیت را داریم كه به تعداد مخاطبان می توانیم تصویر سازی كنیم و هر یك از شنوندگان با قوه تخیل خود ازما تصویر منحصر به فردی می سازند.
بازیگر برنامه «سیا و سفید » در آخر گفت: تعامل بیشتر با مخاطبان رنگ و بوی بهتری به این برنامه می دهد و علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال پیامك شبكه رادیویی صبا برای حضور در این برنامه اعلام آمادگی كنند.

دسترسی سریع