با 22 كلمه نویسنده كتاب طنز شویم

آزاده شاهرخ مهر تهیه كننده برنامه «ده بیست و دو» درباره بخش‌های مختلف این برنامه كه با حال و هوای جام جهانی فوتبال 2022 قطر و چاپ كتاب طنز با 22 كلمه، توضیح داد.

1401/07/10
|
12:32

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، «ده بیست و دو» كه از 16 خرداد ماه 1401 پخش خود را بر امواج رادیو صبا آغاز كرده است، آزاده شاهرخ مهر تهیه كننده برنامه «ده بیست و دو» درباره بخش‌های مختلف این برنامه كه با حال و هوای جام جهانی فوتبال 2022 قطر از رادیو صبا عنوان كرد: موضوع اصلی برنامه «ده بیست و دو» جام جهانی فوتبال 2022 قطر است و مسابقه ای را در آن طراحی كردیم كه شامل بخش های مختلف است. در این برنامه از شنوندگانمان می خواهیم با 22 كلمه، جمله ای طنز با موضوع جام جهانی برایمان ارسال كنند، حتی سامانه جداگانه 300001022 را برای آن ها در نظر گرفته‌ایم.

او ادامه داد: این مسابقه مانند فوتبال به دو نیمه تقسیم می شود، در نیمه اول سوالات فوتبالی به صورت پیامكی با حال و هوای طنز توسط مخاطبان پاسخ داده می شود. همچنین در این مسابقه وقت استراحت نیز داریم كه در آن بخشی با عنوان شوخی با خبرهای فوتبال، جام جهانی و حاشیه آن ها را برای همراهان در نظر گرفته ایم. در نیمه دوم مسابقه «ده بیست و دو» از بین افرادی كه جملات طنز خود را برایمان ارسال كردند، 2 یا 3 نفر را انتخاب می كنیم، آن ها روی خط می آیند و متناسب با جملاتشان كه از قبل با ما به اشتراك گذاشته بودند، توسط دستگاه VAR تشخیص داده می شود كه در كدام بخش، مسابقه دهند.

شاهرخ مهر درباره ادامه روند برنامه گفت: بازیگری داریم كه نقش مسئول پیامك های طنز را دارد و به شركت كنندگان امتیاز می دهد. مسابقات برنامه «ده بیست و دو» شامل 22 سوال درباره جام جهانی و فوتبال است. «من گزارشگرم» نیز بخشی است كه مسابقه دهندگان موقعیتی طنز در بازی فوتبال را به مدت دو دقیقه برایمان گزارش می كنند. همچنین «حدس بزن» هم آیتمی است كه اطلاعاتی را درباره شخص فوتبالی مورد نظر به شنونده می دهد و او باید درست حدس بزند كه آن فرد كیست.

او افزود: «یك سوال با 22 پاسخ» نیز بخش دیگری از مسابقه «ده بیست و دو» است. در ادامه برنامه، «وقت اضافه» داریم كه در آن، مسائل روز تیم ملی در جام جهانی را زیر ذره بین می بریم. ما در مسیر آغاز تا پایان برنامه، جملات طنز مخاطبان را كه پایه اصلی برنامه هم هستند، می خوانیم. در نهایت به شركت كنندگان امتیاز داده می شود و بین افرادی كه امتیاز بالاتری دارند مسابقه دیگری برگزار می شود. بعد از اینكه جام جهانی تمام شد تعداد 1022 از این جملات طنز در كتابی گردآوری و چاپ می شود، همچنین جشنی برگزار می كنیم و از شركت كنندگان قدردانی می شود.

این تهیه كننده درباره ویژگی مسابقه رادیویی «ده بیست و دو» اظهار كرد: این برنامه ورزشی است و طبیعتا ریتم بالایی دارد اما ویژگی اصلی آن تعاملی است كه مدام با مخاطب داریم. در برنامه های دیگر دو نفر را برای مسابقه به صورت رندوم انتخاب می كنیم اما در این برنامه شركت كنندگان خود به خود با جملات طنزشان وارد مسابقه می شوند.
شاهرخ مهر درباره دغدغه اش در طول تولید این مسابقه تصریح كرد: دغدغه ما این بود كه خبرها به روز باشند و مردم بتوانند با برنامه ارتباط بگیرند. همچنین سعی كردم خودم را در مباحث جام جهانی به روز كنم. من و همكارانم در معاونت صدا تلاش می كنیم كه شنونده با ما همراه باشد به همین دلیل تمامی نیازها و سلایق آن ها را برای برنامه سازی در نظر می گیریم تا بتوانیم بهترین ها را برای مخاطب ارائه كنیم.
او در پایان درباره دیگر برنامه اش در رادیو صبا گفت: «شب صبایی» دیگر برنامه ای است كه تهیه كنندگی آن را برعهده دارم، در این برنامه كه به عنوان آخرین برنامه زنده در جدول پخش روزانه رادیو صبا قرار دارد، به تحلیل و بررسی عملكرد شبكه و اخبار آن روز می پردازیم، همچنین با طرح سوال از مخاطبان می خواهیم نظراتشان را درباره برنامه های آن روز رادیو صبا برایمان ارسال كنند. این برنامه ساعت 21 تا 21:45 دقیقه از رادیو صبا پخش می شود.
مسابقه «ده بیست و دو» هر شب ساعت 20 به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر، اجرای مهدی پر و حمید پارسا از رادیو صبا پخش می شود.

دسترسی سریع