روز قلم در «رادیو صبا»


رادیو صبا به مناسبت روز قلم در برنامه های مختلف با نگاهی متفاوت به گرامیداشت این روز می پردازد

1401/04/13
|
14:52

.

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، چهاردهم تیرماه به نام روز قلم به سال 1381 برمی‌گردد. اعضای انجمن قلم ایران مدت‌ها در پی اختصاص دادن و انتخاب یك روز خاص برای اهالی فرهنگ و قلم بودند تا در این روز بتوانند برنامه‌های فرهنگی مناسبی برای اهالی قلم برگزار كنند. تا اینكه در سال 1381 و پس از بررسی تاریخ‌های متفاوت تصمیم بر این گرفته شد كه روز قلم ریشه در فرهنگ و تاریخ ملی داشته باشد و به همین خاطر روز چهاردهم تیرماه از طرف این انجمن به عنوان روز قلم پیشنهاد شده و در نهایت به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.
این شبكه رادیویی روز 14 تیر به مناسبت روز قلم در برنامه های مختلف با نگاهی متفاوت به این امروز را گرامی می دارد.
برنامه زنده «صبح صبا» كه با هدف اطلاع رسانی هر روز از ساعت 6:15 همراه مخاطبان می شود در بخش فرهنگی خود با نگاهی متفاوت به گرامیداشت این روز می پردازد و این سوال را برای مخاطبان مطرح می‌كند كه اگر بخواهید « اگر قرار باشد یك جمله از خود به یادگار بگذارید آن چیست؟ »
این برنامه به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر و اجرای مهبد قناعت پیشه راهی آنتن می شود
برنامه ادبی «دفتر تابستان» به مناسبت این روز با عنوان موضوعی «قلم گمشده» همراه مخاطبان می شود و امیرحسین مدرس در این برنامه با لحن شیرین برای مخاطبان داستان هایی با موضوع فرهنگ و تابستان می خواند.
دفتر تابستان ساعت 14:30 به تهیه كنندگی مژگان فرزین تقدیم مخاطبان میشود.
برنامه طنز «دنیای بی من» روز سه شنبه به مناسبت روز قلم یك روز را برای مخاطبان بدون نویسنده و كتاب به تصویر می كشد این برنامه با رویكرد طنز و سرگرمی در قالب نمایش به این موضوع می پردازد.
دنیای بی من ساعت 15 به تهیه كنندگی نسیم صباغان همراه مخاطبان می شود.

دسترسی سریع