انسیه شمس اللهی: چرا درباره زندگی امام جواد(ع) فیلمی نداریم

رادیو صبا در مستند «سرگذشت» به تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی به موانع تولید سریال های تاریخی و مذهبی می پردازد

1401/04/08
|
12:33


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، ویژه برنامه «سرگذشت» به مناسبت سالروز شهادت امام محمد تقی علیه السلام راهی آنتن می‌شود.
این برنامه چهارشنبه 8 تیر به موضوع تولید آثار نمایشی در زمینه زندگی شخصیت های مهم مذهبی و معصومین به ویژه امام محمد تقی علیه السلام می پردازد.
انسیه تهیه كننده این برنامه گفت: در ویژه برنامه سرگذشت به مناسبت سالروز شهادت امام محمد تقی علیه السلام به سراغ این موضوع رفتیم كه «چرا تا به حال فیلم یا مجموعه تلویزیونی درباره زندگی امام جواد علیه السلام ساخته نشده است؟ ».
وی افزود: البته در این برنامه نقدی و تحلیلی داشته ایم بر سریال« باب المراد» كه محصول مشترك پنج كشور عربی و كشور ایران با موضوع زندگی امام جواد(ع) است.
تهیه كننده «سرگذشت» گفت: در این برنامه گزارشی هم از فیلمنامه و طرحی كه بنیاد سینمایی فارابی در قالب فیلم سینمایی درباره زندگی امام جواد علیه السلام در دست كار دارد، تقدیم مخاطبان می‌شود.
شمس اللهی بیان كرد: در این مستند به صورت كلی به این موضوع پرداخته ایم كه «چرا آثار نمایشی به میزان كافی درباره زندگی شخصیت های مهم مذهبی و معصومی تولید نشده است و نمی‌شود؟» و با محمد ذوقی مشاوره رئیس سازمان هنری اوج یكی از متولیان تولید آثار مذهبی درباره این موضوع و موانع تولید سریال های تاریخی و مذهبی گفتگو شده است.

وی افزود: آتنا محمد پناه گزارشگر برنامه با مردم درباره این صحبت كرده است كه «كدام سریال یا فیلم مذهبی و تاریخی در ذهن آنها ماندگار شده است؟ و درباره زندگی و شخصیت كدام یك از معصومین و شخصیت های مذهبی در سینما و تلویزیون جای كار بیشتری وجود دارد؟»
ویژه برنامه سرگذشت روز چهارشنبه 8 تیر ساعت 14:30 به تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی راهی آنتن می شود.

دسترسی سریع