خبرگزاری ایسنا/ ملیكا زارعی: به خاطر خنده هایم «خاله شادونه» شدم

ملیكا زارعی، مجری برنامه های كودك درباره استفاده درست از فضای مجازی توصیه كرد: همه با هم باید تلاش كنیم تا از این فضا در جهت كامل شدن خودمان اسفاده كنیم نه اینكه با استفاده نادرست متضرر شویم

1400/09/02
|
15:31

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، ملیكا زارعی معروف به خاله شادونه مجری برنامه های كودك و متولد 1365 در تهران است. همچنین او خواهر كوچكتر مریلا زارعی، بازیگر سینما و تلویزیون است. ملیكا زارعی از سال سوم دبستان فعالیت هنری خود را با اجرا در برنامه تازه‌ها از شبكه دو سیما آغاز كرد و در سال 1382 در سریال «دوران سركشی» یك سكانس بازی كرد و سپس در مجموعه «مهر خاموش» ایفای نقش داشت و از سال 1383 همزمان با قبولی در دانشگاه به عنوان مجری برنامه كودك و با نام خاله شادونه مشغول به كار شد. او به خاطر صدای كودكانه‌اش خیلی زود در دل بچه‌ها جا باز كرد.

ملیكا زارعی كه مهمان تلفنی برنامه «عصر صبا» رادیو صبا بود درباره شروع كارش در این حرفه گفت: برای اولین بار در سال 73 در برنامه «تازه ها» كاری از گروه كودك ونوجوان شبكه دو سیما در تلویزیون شروع به كار كردم و بعد مجموعه مهر خاموش و متهم گریخت را بازی كردم اما الان می خواهم فقط مجری برنامه كودك باشم، چون دوست دارم با تصویر خاله شادونه در ذهن كودكان باقی بمانم.

چرا خاله شادونه؟

زارعی سپس به این پرسش پاسخ داد كه چرا اسم خاله شادونه برای شما انتخاب شد؟ و گفت: در این برنامه به دنبال اسمی فانتزی برای مجری بودیم كه پیام آور شادی و دوستی برای بچه ها باشد كه به نظرم این اسم خوبی است و در كنار آن هم به دنبال مجری شاداب و خوشرویی بودند كه من به خاطر خوشرویی و خنده هایم برای اجرای این برنامه انتخاب شدم.

وی همچنین درباره عشق و علاقه اش به بچه ها توضیح داد: از بچگی، بچه‌های كوچكتر از خودم را دوست داشتم و عاشق بچه ها هستم و با آنها ارتباط دوستانه دارم ولی از زمانی كه مادر شدم این حس مادری به عشق و علاقه من افزود و حس بهتری در كنار بچه ها دارم.

خاله شادونه سپس به دشواری های كاری در ایام كرونا اشاره كرد و گفت: در حال حاضر به خاطر كرونا مجبور هستیم بدون حضور بچه ها برنامه را اجرا كنیم كه این كار برایم سخت تر است، چون من از بچه ها انرژی می گیرم. وقتی در كنار بچه ها هستم خودم را در دوران كودكی می بینم و فكر می كنم هنوز بچه هستم و این حس روی اجرای من موثر است.

ملیكا زارعی در پایان گفت و گوی خود با رادیو صبا درباره موضوع برنامه عصر صبا (فضای مجازی) نیز اظهار كرد: من در فضای مجازی به دنبال این هستم كه چیزی به دانسته هایم اضافه كنم و كامل تر شوم. این فضا بسیار متنوع است و متاسفانه برخی استفاده نادرست از این فضا می كنند و این باعث می شود كه از این فضا آسیب ببینند. به نظرم همه باید تلاش كنیم از این فضا در جهت كامل شدن خودمان استفاده كنیم نه اینكه با استفاده نادرست از آن متضرر هم شویم.

به گزارش ایسنا، برنامه «عصر صبا» با اجرای لاله جلال آبادی و تهیه كنندگی رضا عزتی هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 به روی آنتن می رود.

دسترسی سریع