خبرگزاری پانا/قصه‌گویی امیرحسین مدرس در رادیو صبا

تهران (پانا) - امیرحسین مدرس درباره برنامه های جدید رادیو صبا كه در آنها برای مخاطبان قصه گویی می‌كند توصیحاتی ارائه كرد.

1402/08/22
|
08:01

روایت داستان و قصه‌گویی در رادیو سابقه طولانی دارد، «رادیو صبا» هم داستان‌های بسیاری را تقدیم مخاطبان كرده است و امیرحسین مدرس هنرمند نام آشنای كشورمان یكی از راویان قدیمی این شبكه رادیویی است.
مدرس داستان‌های متنوعی را برای شنوندگان «رادیو صبا» روایت كرده است از داستان‌های كوتاه طنز«قند پارسی» تا روایت داستان های روزهای بلند تابستان و عاشقانه‌های پاییزی در دفترهای فصلی رادیو صبا و روایت داستان‌های تاریخی در دفتر سرخ و دفتر هشت برگ، تا اینكه روایت داستان‌هایش به توان هفت رسید و برنامه فرهنگی «به توان هفت» با تركیب سكانس‌های فیلم‌های تاثیرگذاری داستان‌ها را دوچندان كرد.
«مشتاق دیدار» و «این مردم نازنین» برنامه های جدیدی از رادیو صبا هستند كه مدرس در آن برای مخاطبان به روایت داستان‌های عامیانه می‌پردازد.
مدرس در توصیح این برنامه ها بیان كرد، «مشتاق دیدار» روایت دلتنگی مردم برای دیدار یك دیگر است، دیدار دوست، فرزند، همكار و هر آشنای دوری و «این مردم نازنین» داستان روزهای جمعه مردم است. مدرس در ادامه بیان كرد داستان های این برنامه ها از آن‌ جنس روایت‌هایی هستند كه مردم دوست دارند.
وی افزود: من شخصاً به این گونه برنامه‌ها علاقه‌مند هستم، چون هم شیوه روایی دارند و هم برگرفته شده از متن زندگی مردم است. مخاطب هم اگر شنونده دائمی این برنامه باشد طبعاً با آن هم ذات پنداری می‌كند . در این برنامه‌ها صمیمیتی كه در متن است و شباهتی كه با زندگی روزمره همه ما دارد مورد توجه مخاطب قرار می‌گیرد و به راحتی ارتباط نزدیكی با آن برقرار می‌كنند.
مجری و بازیگر با سابقه رادیو معتقد است كه ارتباط رادیو با مخاطب یك رابطه صمیمانه است و شنوندگان دوست دارند داستان‌های خود را از رادیو بشنوند، زمانی كه یك شنونده داستانی آشنا را از رادیو می‌شنود كه بسیار شبیه زندگی روزانه او است، به دور از تجمل و تخیل و ظاهرسازی ارتباطش با این رسانه صمیمی‌تر می‌شود و بیشتر احساس نزدیكی می‌كند.
«پیغام گیر» عنوان یكی از آیتم های برنامه «این مردم نازنین» است كه در آن امیرحسین مدرس با یكی از دوستان و آشنایان تماس می‌گیرد تا آخرین لحظات تعطیلات را با هم بگذرانند، مدرس درباره روزهای جمعه خود گفت: من شخصاً روزهای جمعه با سایر روزها برایم فرقی نمی‌كند چون بسیار پرمشغله هستم، البته نه كار تصویر چون سال ها است كه از تصویر فاصله گرفته ام و از سال 96 كار تصویری را كنار گذاشتم ، بیشتر درگیر پژوهش و تصحیح نسخه های خطی و انتشار آنها هستم.
در پایان گوینده برنامه از«مشتاق دیدار» برای دیدار دوستان قدیمی ابراز دلتنگی كرد و گفت: بسیار مشتاق دیدار دوستان قدیمی در همان حال و هوا خاطره انگیزگذشته هستم، اگرچه امروزه ارتباطات بسیار گسترده‌تر شده است و ما می‌توانیم با تلفن و یا تماس تصویری به راحتی با دوستانمان ارتباط برقرار كنیم ولی به نظر من این ارتباطات هرگز جایگزین دیدار رخ به رخ و صرف یك چای در كنار هم نمی‌شود.
«مشتاق دیدار» روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 به تهیه‌كنندگی مژگان فرزین و با اجرای امیرحسین مدرس تقدیم مخاطبان می‌شود، برنامه مردم نازنین روزهای جمعه ساعت 12:30 راهی آنتن رادیو صبا می‌شود.

دسترسی سریع