خبرگزاری مهر/پویش «خ مثل خرمشهر» راه‌اندازی شد/ حیرت از پخش ترانه‌های نازل

رادیو صبا با هدف راه‌اندازی پویش «خ مثل خرمشهر» یك برنامه رادیویی جدید را راهی آنتن می‌كند.

1401/02/19
|
13:49

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، این شبكه رادیویی با هدف گرامیداشت آزادی خرمشهر ویژه برنامه «خ مثل خرمشهر» را راهی آنتن می‌كند.

این برنامه با راه اندازی پویش «خ مثل خرمشهر» از مخاطبان می‌خواهد خاطرات خود را از آزادی خرمشهر برای شنوندگان بازگو كنند. این برنامه به تهیه كنندگی و اجرای امیر اكبری به مرور خاطرات مردم از روند آزادسازی خرمشهر می‌پردازد.

امیر اكبری تهیه كننده این برنامه گفت: برنامه مخاطب محور «خ مثل خرمشهر» با هدف گرامیداشت آزادسازی یك پویش رادیویی را راه‌اندازی می‌كند، در این پویش مردم می‌توانند خاطرات خود از آزاد سازی خرمشهر را در قالب پیام‌های صوتی به صفحه مجازی به رادیو صبا ارسال كنند.

این برنامه با پخش خاطرات مردمی با شنوندگان خاطره بازی می‌كند و یاد آور روزهای آزادسازی خرمشهر می‌شود.

این برنامه از روز یكشنبه 18 اردیبهشت تا روز سوم خرداد هر روز ساعت 8:30 به تهیه كنندگی امیر اكبری و گزارشگری آتنا سادات محمدپناه همراه شنوندگان می‌شود.

بعضی ترانه‌هایی كه از رادیو پخش می‌شود از نظر كلام و محتوا نازل است

علیرضا شهاب در گفتگو با برنامه «صباهنگ» همه‌گیری كرونا را علت كم كاری‌های اخیر خود عنوان كرد و گفت: امیدوارم سال 1401 سال پركارتری برای من باشد و ترانه‌های بیشتری منتشر كنم.

شهاب درباره موسیقی‌هایی كه امروزه شنیده می‌شود گفت: ترانه‌هایی كه امروزه شنیده می‌شوند بسیار متفاوت با گذشته هستند، فضا و متن ترانه‌ها بسیار تغییر كرده ولی در مجموع این مردم و مخاطبان هستند كه یك آهنگ را با انتخاب خود ماندگار می‌كنند.
اگر اثری خوب باشد مورد استقبال قرار می‌گیرد و در ذهن‌ها ماندگار می‌شود ولی آثاری كه تنها در ظاهر خوب هستند شاید شنیده شوند و ولی بعد از مدتی از طرف همان مخاطبان پس زده می‌شوند و حذف می‌شوند.

این خواننده كشورمان درباره متن ترانه‌هایی كه این روزها بیشتر شنیده می‌شود گفت: هیچ خواننده‌ای دوست ندارد مردم از لحاظ كلامی با اثرش ارتباط برقرار نكنند پس بیشترین تلاش را برای روان بودن متن ترانه می‌كند، شعر و ترانه ركن كلیدی یك آهنگ است، خواننده كلام را منتقل می‌كند و این كلام باید بیشترین زیبا شناسی را داشته باشد وآگاهی بخش باشد.

وی در ادامه گفت: با پیشرفت تكنولوژِی و رشد فضایی مجازی نمی‌توان جلوی انتشار هیچ آهنگی را گرفت، ولی گاهی برای من تعجب برانگیز است كه ترانه‌ای كه از آنتن رادیو پخش می‌شود از نظر كلام و محتوا نازل‌ترین كیفیت را دارد. برای من سوال است كه چطور این ترانه‌ها مجوز پخش دریافت كرده‌اند.

وی در پایان گفت: معیارهای سنجش و ارزیابی ترانه‌ها امروز با گذشته یا حداقل با نسل ما بسیار فرق كرده، رادیو همیشه رسانه امید و آگاهی بخش بوده است این امید و آگاهی را درموسیقی و پخش ترانه‌ها هم منعكس كرد.

«صباهنگ» از شنبه تا پنجشنبه ساعت 19 به تهیه كنندگی سیامك احمدی پور و اجرای فریبا باقری از رادیو صبا پخش می‌شود.

دسترسی سریع