صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

برنامه رادیویی «هفتگ»، هر هفته جمعه‌ها صبح به مدت 120 دقیقه روی آنتن رادیو جوان می‌رود.

حسین خلیل‌نژاد تهیه‌کننده برنامه رادیویی «هفتگ» در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری صبا درباره این برنامه گفت: برنامه رادیویی «هفتگ» کاری از گروه جوان و دانش رادیو جوان که پخش آن از جمعه هفته گذشته 6 دی‌ماه آغاز شده است و صبح‌های جمعه هر هفته به مدت 120 دقیقه از ساعت 9:30 تا 11:30 روی آنتن رادیو جوان می‌رود.

وی افزود: تیم تهیه این برنامه سعی کرده‌اند علاوه بر فراهم کردن لحظاتی شاد و مفرح برای مخاطبان، دانش و اطلاعات عمومی آنها را نیز هر چند اندک، بالا ببرند و با طراحی برخی آیتم‌های تولیدی به برخی مسایل جاری در جامعه اشاره‌ای طنزآمیز اما تفکر برانگیز داشته باشد.

این تهیه‌کننده درباره دلیل انتخاب این نام برای برنامه بیان کرد: نام این برنامه رادیویی با توجه به قداست و حرمت عدد هفت در فرهنگ و تمدن ایران زمین و به دلیل اینکه روزهای جمعه پخش می‌شود، «هفتگ» گذاشته شده است.

وی درباره بخش‌های مختلف برنامه «هفتگ» توضیح داد: این برنامه شامل 10 بخش است که به ترتیب عبارتند از

1 . مسابقه پیامکی که اعلام هفت واژه کلیدی در ابتدای برنامه است و در این بخش از مخاطبان دعوت می‌شود تا مینی‌مال‌هایی با این هفت کلمه بسازند.

2 . مسابقه تلفنی در 4 بخش (شامل 3 بخش مقدماتی و یک بخش فینال)

3 . مسابقه محیطی که این بخش توسط گزارشگر برنامه اجرا می‌شود.

4 . هر هفته یک جوان موفق به عنوان مهمان حضوری در برنامه حضور خواهد داشت که معیار انتخاب این مهمان، هفت ویژگی است که در برنامه اعلام می‌شود و جوانان موفق می‌توانند برای حضور در برنامه «هفتگ» از صفحه آن در سایت رادیو جوان ثبت‌نام کنند. ضمن اینکه مخاطبان می‌توانند جوانان موفق را نیز شناسایی کرده و به برنامه معرفی کنند.

5 . نمایش استودیویی که با حضور بازیگران در برنامه با محوریت موضوعی که در هر قسمت برنامه اعلام می‌شود، اجرا خواهد شد.

6 . بخش طنز 1 (شوخی با مسابقات رادیویی و تلویزیونی)

7 . بخش طنز 2 (با موضوع آسیب‌های فضای مجازی)

8 . بخش طنز 3 (سخنرانی کارشناس چرب‌زبان درباره موضوعات مختلف و چالش‌های عاشقانه او)

9 . تندتند ترانه (میکس جدیدترین ترانه‌ها در 4 دقیقه)

10 . گزارش (انتخاب بخش‌هایی از کتاب‌ها و خواندن آنها توسط مخاطب و گفتگو درباره این بخش از کتاب).

تهیه‌کننده برنامه رادیویی «تماشاخانه» درباره ویژگی‌های برنامه «هفتگ» گفت: در این برنامه رادیویی از شرکت‌کننده‌های بخش‌های مسابقه درخواست می‌شود تا نام 7 نفر از دوستان خود را برای مسابقات بعدی اعلام و آنها را به این چالش دعوت کنند و در فضای مجازی نیز تگ کنند، عدد هفت در طراحی آیتم‌ها، سوال‌ها و امتیازدهی به مخاطبان نقش مهم و پررنگی دارد، همچنین فضای مجازی نیز نقش مهمی را در ادامه روند این برنامه ایفا خواهد کرد.

خلیل‌نژاد در پایان عوامل این برنامه رادیویی را اینگونه معرفی کرد: گویندگی برنامه «هفتگ» را راضیه‌سادات هاشمی بر عهده دارد، فرید رشیدی و شیما شیرازی گزارشگران این برنامه هستند، حمیدرضا اللهیاری به عنوان بازیگر، سمیه نازنینی، نسیم صباغان و شیرین بغدادی به عنوان نویسنده، سمیه نازنینی هماهنگی برنامه، حسین معین به عنوان مسئول ارتباطات و اکرم زمانی و من به عنوان تهیه‌کننده در این برنامه رادیویی، فعالیت می‌کنیم.

مرتبط با این خبر

  • مدیریت مالی از نگاه کودکان در «میزگرد»

  • طنزپردازی با واژه "کلاه" در «صبح صبا»

  • برای ارسال مقاله تا 25 بهمن مهلت باقی است

  • خاطرات خنده‎دار از باشگاه ورزشی در «شب نشینی با صبا»

  • جشنواره بین المللی پورتو کارتون PortoCartoon پرتغال

  • سوء استفاده کردن سوژه طنز «یک روز خط خطی»

  • آداب مهمانی رفتن به روایت «رادیو صفا»

  • «بومرنگ» خنده در رادیو صبا

  • گفت وگویی طنزگونه با یکی از رهروان موسیقی ایران در رادیو صبا

  • طرز طنز منتشر شد