صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رادیو صبا در ایام محرم با محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و سوگواران حسینی همراه و همدل می شود.

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدلله الحسین (ع) و یاران وفادار ایشان، "شبکه رادیویی صبا" ویژه برنامه هایی را به همین مناسبت راهی آنتن می کند.

ویژه برنامه "نفس المهموم" زندگی و مبارزات امام حسین (ع)، واقعه کربلا و حوادث پس از آن را روایت می کند.
این برنامه بر اساس کتاب "نفس المهموم" نوشته مرحوم حاج شیخ عباس قمی یکی از معتبرترین مقاتلی که تاکنون به رشته تحریر درآمده، تهیه و تنظیم شده است. ویژه برنامه "نفس المهموم" از روز شنبه 24 شهریور ساعت 20:30 به مدت 30 دقیقه با اجرای "بهروز رضوی" از رادیو صبا پخش می‎شود.

علاقمندان به اشعار و ادبیات آیینی نیز می توانند در ایام محرم با دو ویژه برنامه رادیو صبا را دنبال کنند. "پیمانه های سرخ " ویژه برنامه ای با اجرا و شعرخوانی مرتضی امیری اسفندقه (شاعر اهل بیت) که به اشعار آیینی شاعران معاصر ایران اختصاص دارد هر روز ساعت 06:45 به مدت 15 دقیقه پخش می شود.
همچنین ویژه برنامه" طنین خون خدا" که روایتی ست از متون نظم و نثر کهن با موضوع شناخت سیرت امام حسین(ع) و فلسفه عاشورا هر روز ساعت 11:55 تقدیم مخاطبان رادیو صبا خواهد شد.

"همسفر" عنوان ویژه برنامه دیگری است که به معرفی اماکن، مساجد و شهرهای مذهبی ایران و جهان اسلام بصورت نمایش می پردازد.
این ویژه برنامه به تهیه کنندگی الهه بیات از روز شنبه 24 شهریور هر روز ساعت 13:45 به مدت 15 دقیقه با شنوندگان همراه می شود.

"فصل باران و عطش" نیز ویژه برنامه ای ست که به شرح وقایع کربلا و حماسه عاشورا اختصاص دارد. همچنین در این برنامه اشعار مرتبط با ایام محرم و واقعه عاشورا برای مخاطبان در نظر گرفته شده است. مخاطبان می توانند هر شب ساعت 21:00 با این برنامه به تهیه کنندگی فاطمه بی تقصیر و با اجرای فاطمه اسحاق تبار همراه شوند.

برنامه "سینما صبا" نیز به مرور و بررسی فیلم‎هایی با موضوع عاشورا و زندگی حضرت امام حسین (ع) و یارانش خواهد پرداخت. شنوندگان می توانند هر روز ساعت 11:00 این برنامه را دنبال کنند.

همچنین ویژه برنامه "ساده و صمیمی" عنوان برنامه ای ترکیبی است که در قالب نمایش و روایت به زندگی امام حسین(ع) ، یاران و اهل بیت ایشان و حوادث روز عاشورا می پردازد. برنامه " ساده و صمیمی" در ایام محرم هر روز ساعت 09:00 از رادیو صبا با مخاطبان و عزاداران حسینی همراه می شود.

مرتبط با این خبر

  • داستان "کباب غاز" را از رادیو صبا بشنوید

  • «بومرنگ» از بازتاب "مهربانی کردن" می‎گوید

  • «عصر صبا» در "چاپخانه"

  • کلام رهبر انقلاب درباره "کیومرث صابری"

  • پرهیز از ابتذال برای شادی دادن به مردم

  • ضروری بودن لبخند و شادی برای جامعه

  • چرا برخی درباره ظاهر دیگران نظر می‎دهند؟

  • رادیو صبا پذیرای «آقای زرنگ»

  • روایتی از ضرب المثل "آب‎ها از آسیاب افتاد" در رادیو صبا

  • خاطرات پاییزی مخاطبان در «صبح صبا»